Ha-ha! Vad-var-det-jag-sa?

Jag skrev ju i bloggen (se  föregående blogg) att internet INTE gör oss beroende, utan smartare! Har fått ett inlägg i gästboken där en Mari talar om att Halloween är en Keltisk tradition och inte Amerikansk! Ni, ser. Med tanke på alla kommentarer som kom så snabbt i förra bloggen, verkar vi vara endel som funderat på detta med internet-beroende, men nu kan vi alltså sluta oroa oss. Vi blir INTE beroende, bara smartare… Keep on blogging and whatever you want, baby!

Social comments

Loading Facebook Comments ...

1 svar på ”Ha-ha! Vad-var-det-jag-sa?

  1. Inkopierade kommentarer:

    #
    BeJi_Treplektra
    Det beror ju på VILKA sidor på det heliga nätet vi spenderar vår tid. Bloggar är ju tämligen välfyllda av saker man kan lära sig mycket av – ibland allvarliga djupsinnigheter och ibland lite lättsammare men likafullt lärorika tankebubblor. Kram/Bj.
    den 7 november 19:16
    (http://spaces.msn.com/members/beji-treplektra/)
    #
    Visa bilder
    (namnlös)

    kramcina
    Tack gumman.. Behövde höra det *fniss* Jag är inte beroende jag är SMART.. smakar på orden. Smmmmmaarrrrt.. Mmm gottit.. DET tar jag till mig.. Kram på dig gumman.
    den 7 november 13:16
    (http://spaces.msn.com/members/brummelisa/)
    #
    Visa bilder
    (namnlös)

    cittaprazama1
    Oj, visste inte heller att Halloween var en Irländsk högtid….tänk om inte internet funnits…vad litet jag hade lärt mig då *S* Internet måste defenitivt vara större än ”Flower-Power” vågen ;)….undrar i mitt still sinne vart tekniken kommer leda oss härnäst… Kram // Agneta
    den 7 november 13:01
    (http://spaces.msn.com/members/cittaprazama/)
    #
    Visa bilder
    (namnlös)

    Winniethepooh2842
    Jupp Halloween e Irlänsk(keltisk) men de finn MILJONer Irländare i USA!!!! Jag e 1/4del irländare!! ojoj bladatgegga!! kram annika
    den 7 november 12:21
    (http://spaces.msn.com/members/bears641/)
    #
    Visa bilder
    (namnlös)

    alu039
    Jag känner smartheten kommer smygande. Sakta men säkert….. Kram på dig! Anna
    den 7 november 10:48
    (http://spaces.msn.com/members/alu039mammaanna/)
    #
    Visa bilder
    (namnlös)

    Linnéa
    Shit så smart jag kommer bli då 😀
    den 7 november 09:31

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

No Trackbacks.