Min lilla Spiderman är sjuk och har feber…! Han har tjatat precis hela dagen om att han vill se Bollibompa. Nu börjar det snart.
Fast jag tror att jag ser mer fram emot Bollibompa än både honom och alla andra barn i Sverige idag!
(Låt det börja någon gång, låt mig få frid…!)
Inkopierade kommentarer:
#
Milla
Alla på skolan är sjuka. Alla mina kompisars barn är sjuka. Endast jag är frisk (fast jag alltid annars är sjuk) hahaha. Man får vara glad för det. Är aldrig förkylningsjuk numera…Wonder why? Ha det bra och ge Spiderman lite glass… Kram!
den 26 januari 09:26
(http://spaces.msn.com/members/millan28/)
#
Visa bilder
(namnlös)
Blomma
Ha ha ha! Jag kommer ihåg det där fast det var några år sen! Bollibompa är bäst. Fast Astrid Lindgren-videor är rätt ok också. Hoppas du fick vila ut. /Blomma
den 25 januari 22:47
(http://blommalomma.webblogg.se/)
#
Visa bilder
(namnlös)
Angelheart
Ja,det är vid bolipompa som man kan andas ut lite..Har själv två små barn.. kramar
den 25 januari 20:56
(http://spaces.msn.com/members/falskaleendet/)
#
Visa bilder
(namnlös)
Terka
oj, oj, oj, din spiderman är inte ensam om att vara sjuk just nu. Halva skolan jag jobbar på ligger hemma i feber eller förkylning. Gissa vem som har guld dagar? Just d! Fröken, har nog aldrig haft det så lugt på jobbet….
den 25 januari 20:31
(http://spaces.msn.com/members/teresekanth/)
#
Visa bilder
(namnlös)
cittaprazama1
Oj…blir litet avundsjuk nu……själv måste jag vänta på lugnet tills Lost börjar…typ 21:00 *S* Men då är jag nog så trött att jag inte kan njuta av ”lugnet” utan kommer somna som en stock 😉 Kram Agneta
den 25 januari 18:06
(http://spaces.msn.com/members/cittaprazama/)