Dagens radiokåseri; Piercingar på Tonåringar

Fatou Touray, likblek kan tyckas, men det måste vara ljuset… eller nå ´t…

Idag sändes ännu ett av mina kåserier i radion. Idag handlade det om tonåringar och piercingar. Om du vill lyssna på kåseriet så kan du klicka HÄR (direktlänk).

Om du vill höra tidigare radiokåserier och krönikor, så kan du klicka HÄR!

Läs även andra bloggares åsikter om , , , , , , , ,

This entry was posted in Okategoriserade and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Dagens radiokåseri; Piercingar på Tonåringar

  1. Nina says:

    Hittade hit till din blogg för första ggn idag. Intressanta ämnen du tar upp. Jag blir prenumerant.
    Lyssnade på ditt inslag om piercing nyss… tänker på när min nuvarande ettåring ska hamna i tonåren… SHIT!!!

    Ha en fin dag!

  2. Tonårsmorsa says:

    Nina: Tack, vad kul att du vill prenumerera och kul att du gillar ämnena. Jag brukar variera oerhört mellan ämnen och det är så jag vill ha det, hoppas du också kommer att gilla det!

    Jo, om du har barn så behöver du DEFINITIVT min blogg, så du kan förbereda dig för vad som komma ska… Det är ju bara drygt 10 år kvar innan tonåren och det är egentligen en alldeles för kort tid att förbereda sig på…! ;-)

    Hoppas du får en fin dag själv! ♥

  3. Pascale says:

    Hej Fatou! Jag vill mest säga, att jag älskar dina kåserier!
    Det var så jag ”lärde känna” din blogg och jag lyssnade på kåseri efter kåseri och känner alltid igen mig i det du berättar. Man får mer en helbild av dig, och nu har jag märkt att när jag läser din blogg, så hör jag faktiskt din berättarröst. Lite roligt..! Trevlig helg

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge