Dagens Svarten

Ja, egentligen är det inte dagens Svarten, då det var fyra dagar sedan han skrev inlägget, men ett bra blogginlägg har Svarten skrivit och jag kan inte låta bli att länka till det i SD-debattens tid.

Ibland blir det lite galet och ibland blir det mycket galet… Läs Svartens inlägg: Grov rasism på SD-politikers blogg.

Glöm för all del inte att gå och rösta!

bloglovin

Follow mrsxanadus on Twitter

Läs även andra bloggares åsikter om , , , , , ,

Social comments

Loading Facebook Comments ...

6 svar på ”Dagens Svarten

  1. Hemskt! men man blir inte helt förvånad. Läste SDs valsedel o det är ju bara blaha skitsnack.Jag är dock väldigt förvånad att det finns så många som röstar på SD att de kan komma in i riksdagen.

  2. sofie: Ja, jag måste säga att det förvånar mig också, för deras argument är så genomskinliga och uppenbara. Det är läskigt att folk går på deras skrämselpropaganda!

  3. PS: Jag vill inte döda dina barn eller se ner på dem för att jag skrev ordet ”blandras” (vilket ord skulle jag använda menar du? ”blandras” är inte en synonym till ”mindre värd”). Men som sagt, nu röstar ändå inte jag ändå (som en manifestation för att synliggöra att en ens röst ändå inte har en betydelse), så jag hoppas ni blir nöjda med att mina hemska och rasistiska kommentarer inte representeras.

    Vad man kanske kunde begära tillbaka är att ni erkänner den åsiktshegemoni, att ni erkänner dess existens.

    //Rickard Melkersson

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

No Trackbacks.