Igår hamnade jag, helt oplanerat, på landet. Det var via jobbet, så det fanns inte så mycket tid för att stanna till och njuta. Ändå blev jag helt faschinerad. De färgsprakande, orange, röda, gula höstträden var helt bedövande vackra. Det var så att jag fick en känsla av att hela skogen stod i brand och det var verkligen vackert!!
När jag fortfarande (idag) kommer att tänka på och bli bedövad vid tanken på den vackra höstskogen, så inser jag att något är fel. En vacker höstskog får mig att gå igång mer än jag går igång på sexuella fantasier. Något är fel, något stämmer bara inte!
Nu vet jag svaret… jag är dryga 36 år… inte längre 26, eller nå ´t…
Inte för att jag känner mig gammal ännu, men kanske lite äldre i alla fall…?!!
Andra bloggar om: Kvinna, Humor, Ã…lder, Om mig, Hösten, Ã…rstider, Höstfärger, Vackert, Sexuella fantasier
Hahahha… är kanske sexuellt undernärd….Man måste ju våda kroppen..
Hahh…nä…skämt och sido! Lika dan jag de såå…fint ute just nu.
Många bara gnäller på hösten i stället för att njuta av den klara luften och färgsprakande löv…
Nyfiken vem som vinner tävlingen.,..hahhah… Jag med detta kort va väldigt fint.
Ha det gott
Annette
Föresten 36år de är ju rena ungdommen…..!!
😉
//Annette igen!!
Hösten är ganska härlig ibland ändå.. Och visst, det beror säkert på att du mognar 😉
Nananananananana…
Du är ETT år äldre än mig…pilutta dig!
Tok-kramar
LammköttsLinda
Ps. Innebär det också då, att du är en aningens klokare då? ….Ds
God morgon go ´a vän i etern =)
Man förändras med åren 😉
Önskar dig en bra dag ,lämnar en frukostbricka, kramar =)
Du är ju fortfarande rena barnet, men höstens färger är ju fina!
Vicke
Jag blir fascinerad av att du tror att du bor i en storstad!Låter som det, hahaha du vet vad jag menar…..
Puss!
Annette: Ja, även om jag inte är så glad för den kommande kylan, så har jag börjat njuta av höstmys och vackra höstfärger! Ja, jag väntar med spänning på tävlingsresultatet!! Det är ju du som fick mig ut och fota hösten också!
Melinda: Ja, livet får lite andra perspektiv. Dessutom känns det som jag får mer tid att njuta av det jag ser! 🙂
Linda Bunn: *Asg* Självklart är jag MYCKET klokare än dig…!! Herreguuud, är du bara 35? Vilken snorunge…! Hahaha…
Tant Rut: Ja, det gör man, på gott och på ont…! Kram och massor av tack för frukost! (Börjar bli riktigt bortskämd nu! 😉 )
Vicke: Ã…ååh, tack, vännen! DET behövde jag verkligen höra!! 😀 Kram!
Vb: Nåja, storstad och storstad… men det var en bra stor skillnad på landet, som jag var på, för där var det kilometer mellan varje hus…! 🙂
God morgon go ´a vän i etern =)
Hoppas du sovit gott =)
Ha en bra dag, lämnar en frukostbricka, kramar =)
Sjömannen kliver in och klickar runt. =)
http://cmj.blogg.se
Pingback: Om Bloggkommentarer och #wordness